Historia

Historia teatru Paradox sięga 1996 roku. Założycielem teatru i szefem zespołu jest Marek Medyński, wszystkie scenariusze realizowane w teatrze wychodzą spod jego pióra. Do 2006 roku teatr działał pod nazwą Skalar. W 2006 roku nazwa została zmieniona na Paradox. Warsztat aktorski artystów nadzoruje aktor Jerzy Zygmunt Nowak.

Działalność naszą rozpoczęliśmy w 1996 roku pod nazwą „ SKALAR”. Nasze przedsięwzięcia skierowane były głównie na potrzeby ZHP Hufca Warszawa Praga Południe.
Pełna i nie przerwana praca teatru rozpoczęła się w roku 2005, wtedy też w ramach obchodów święta Hufca „Praska wyspa skautów” w parku Skaryszewskim, w muszli koncertowej wystawiliśmy spektakl muzyczno – taneczny pt: „Piraci z Karaibów” na podstawie filmu o tym samym tytule. Od tego momentu wyklarował się kierunek pracy teatru, a także silna i stała grupa młodych artystów. Rok później zmieniona została nazwa na „TEATR PARADOX”.

Od 2006 roku nawiązaliśmy bliższą i dobrą współpracę z Domem Kultury „ Gocław” ( filią Dzielnicowego Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe). Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy pomieszczenia na magazyn małej scenografii i kostiumów (większość scenografii wykonywana jest własnym sumptem przez członków teatru.), możliwość co tygodniowych prób w siedzibie domu kultury, a także konsultacji z aktorem Jerzym Nowakiem – co zaowocowało na dzień dzisiejszy stałą współpracą.
Wśród członków zespołu mamy choreografa oraz instruktora aerobiku, co także ułatwia naszą pracę i podnosi jej poziom.
Reżyserem wszystkich spektakli, a także twórcą większości scenariuszy jest hm. Marek Medyński.

Ponadto od 2009 roku współpracujemy z DCPK na ul. Podskarbińskiej . W każdą Sobotę odbywają się tam próby taneczne połączone z aerobikiem. Do dyspozycji naszej jest sala lustrzana oraz w zależności od naszych potrzeb duża scena, na której wystawiamy również nasze spektakle. Od 2010 roku nawiązaliśmy także współpracę z domem Kultury na Wygodzie , gdzie nasi aktorzy podczas wieczorów poetyckich prezentują wiersze. W tegoroczne wakacje odbył się także tygodniowy obóz szkoleniowy dla członków zespołu w ośrodku Hufca Warszawa Praga Południe w Borach Tucholskich.

Jego celem było profesjonalne przygotowanie do przedsięwzięcia „Kraków”, czyli perfekcyjne dopracowanie trzech spektakli wystawianych podczas zlotu.
Naszą działalność wspomaga i wpiera od początku Komenda Hufca Praga Południe, a także (sporadycznie) Chorągiew Stołeczna ZHP.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress