Barbara Niewiadomska – Choreograf

Urodzona 13.10.1990 roku w Warszawie.

Karierę w teatrze Paradox rozpoczęła w 2006 roku rolą „Pirata” w przedstawieniu „Klątwa Czarnej Bryzy.

W związku z tym, że w teatrze Paradox działa już piąty rok, jej dorobek artystyczny jest dosyć obszerny. Na swoim koncie ma takie role jak:

„Pirat”-”Klątwa Czarnej Bryzy”

„Emilia Plater”- „Studio PARADOX”

„Tycja” – „Opowieść Przed Wigilijna”

„Historia” – „Rok 1830”

„Nauczycielka Ola” – „Cena Życia”

„Herbert” – „Karczma Chagalla”

„Człowiek” – „Król Wschodzącego Słońca”

Oprócz tego w tym roku uczestniczyła w taneczno – muzycznym przedstawieniu

„Cztery Żywioły” – „Tancerka”.

Jest również jednym z dwóch Choreografów w teatrze PARADOX.

Jej efekty pracy z zespołem tanecznym można zobaczyć podczas spektakli takich jak „Cztery Żywioły” czy „Karczma Chagalla”. W przygotowaniu jest także „Chicago”.

Obecnie przygotowuje się do roli Kociego Narratora w przedstawieniu dla dzieci „Opowieść Wigilijna”. Również do żeńskiej roli w etiudzie „Gaśnie?” oraz do monodramatu „Wizyta”.

Jej największym marzeniem związanym z teatrem jest wystąpienie na deskach Teatru Powszechnego lub Teatru Muzycznego ROMA.

Wyzwaniem jakie przed sobą stawia jest nauka śpiewu.

Podobnie jak większość członków Teatru Parodox, jej największym zamiłowaniem jest oczywiście teatr. Niezależnie od tego czy próby mają na celu rozwinięcie umiejętności aktorskich czy też ćwiczenia, zawsze wychodzi ze spotkań z ogromną satysfakcją. Jej pasję i umiejętności stara się przekazać innym uczestnikom jako choreograf i partner sceniczny.

Pasjonuje się tańcem towarzyskim, współczesnym oraz jazzowym. Rozwija te umiejętności, aby układy choreograficzne były jak najlepsze.

Ukończone XL LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. O profilu biologiczno-chemicznym.

Po ukończeniu liceum dostała się na Biotechnologię na Wydziale Chemicznym na Politechnice Warszawskiej. Obecnie kształci się na kierunku Stylizacja i Wizaż.

Laureatka konkursu recytatorskiego organizowanego przez Pałac Młodzieży. Późniejsze działania aktorskie w Teatru Paradox, z którym wielokrotnie występowała przed środowiskiem harcerskim („Bitwa pod Olszynką Grochowską”, „Rok 1830”) oraz nauczycielskim („Cena Życia

II Miejsce na Turnieju Tanecznym Pałacu Młodzieży – 3.06.2006

III Miejsce na Turnieju Tanecznym Pałacu Młodzieży – 13.01.2007

IV Miejsce na Turnieju Tanecznym Pałacu Młodzieży – 15.06.2007

. Moją pierwszą rolą była rola Złej Siostry w „Kopciuszku”, którą zagrałam jeszcze w przedszkolu. Byłam wściekła, bo miałam sukienkę „z kołem”, które obijało mi się o nogi. I krzywe rude kucyki na głowie. Chyba byłam mało obiecującą debiutantką ;]

Mój pierwszy świadomy występ teatralny był w gimnazjum, kiedy zaczynałam swoją przygodę z teatrem w Ognisku Teatralnym w Pałacu Młodzieży. Naszą opiekunką była Pani Alina Świdowska – niesamowita aktorka Teatru Żydowskiego i wspaniała nauczycielka. To dzięki Niej zagrałam moją pierwszą i jak dotąd najtrudniejszą rolę w życiu – Księcia ze sztuki „Kopciuch” Juliusza Głowackiego. Pani Alina nauczyła nas chyba wszystkiego, co tylko można było wiedzieć o aktorstwie i zawodzie aktora. Wskazówki, które od niej otrzymałam do dziś wielokrotnie wykorzystuję na próbach, czy w domu przy nauce roli.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress